Bezpieczeństwo w naszej-klasie

W połowie października portal nasza-klasa.pl udostępnił użytkownikom dział bezpieczeństwa. Dział dostępny jest dla wszystkich internautów, a  nie tylko dla użytkowników NK. W dziale tym znajdziecie informacje dotyczące sposobów bezpiecznego korzystania z portalu nasza-klasa oraz Internetu w ujęciu ogólnym. Dział ten podzielony jest na cztery główne kategorie: dzieci, młodzież, rodzice, wspólna zabawa. Każda z tych kategorii w prosty i czytelny sposób przekazuje ciekawe, a przede wszystkim przydatne informacje dotyczące zagrożeń czyhających w sieci i sposobów ich unikania.

Dzieci” – tutaj znajdują się informacje dla najmłodszych użytkowników sieci. Na szczególną uwagę zasługuje sposób w jaki prezentowane są informacje o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Informacje te przedstawione są w formie komiksu, co z pewnością jest bardziej przystępne i znajdzie większe zainteresowanie u najmłodszych internautów.

Młodzież” – tutaj znajdują się informacje adresowane dla młodzieży. W dziesięciu punktach zawarte są informacje na co należy zwracać uwagę oraz czego należy unikać.

Rodzice” – tutaj znajdują się informacje skierowane do rodziców. Informacje te w szczególności uświadamiają rodziców o niebezpieczeństwach jakie czyhają na nich i na ich dzieci. Znajdują się tutaj również porady od policji oraz informacje gdzie zgłaszać przestępstwa sieciowe.

Wspólna zabawa” – to chyba najbardziej ciekawa i oryginalna część tego działu. Znajdzieciu tutaj „umowę lodówkową” między rodzicem, a dzieckiem.

Dział dotyczy nie tylko bezpieczeństwa w sieci. Znajdziecie tutaj również zasady kulturalnego zachowania się w Internecie. Nie zabrakło również informacji o zabezpieczeniach i ochronie danych ze strony portalu nasza-klasa. Zakładka działu bezpieczeństwa dostępna jest w stopce portalu nasza-klasa.pl.

Powstanie tego działu jest szczególnie ważne z punktu widzenia rosnących zagrożeń w sieci. Praktycznie każdego miesiąca możemy przeczytać lub usłyszeć w mediach o przestępstwach internetowych organizowanych na dużą skalę. Chodzi tu miedzy innymi o kradzież bazy danych serwisu wykop.pl czy wyłudzenie danych kont pocztowych Hotmaila, Gmaila i Yahoo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *